Rita Budginienė
Direktorė
El. paštas: rita@mugiucentras.lt
Tel. Nr.: +37064170933

 

Gintarė Škutaitė
Projektų vadovė
El. paštas: info@mugiucentras.lt
Tel. Nr.: +37063741952

 

Giedrė Žurkauskaitė
Projektų vadovė
El. paštas: giedre@mugiucentras.lt
Tel. Nr.: +37068461692

Naujienos

Tarša plastiko šiukšlėmis yra itin sparčiai didėjanti pasaulinė problema. Pagal statistiką, kas minutę pasaulyje sunaudojama apie 2 milijonai plastikinių maišelių. Ir vidutiniškai jie naudojami vos 8 min. Per metus sunaudojama apie trilijoną plastikinių maišelių. Šie skaičiai kasmet auga tiek pasaulyje, tiek Lietuvoje.

„2019 m. gegužės 21 d. po beveik metus trukusių labai intensyvių derybų ES Taryba priėmė direktyvą dėl vienkartinių plastikinių gaminių poveikio aplinkai sumažinimo”, rašoma Aplinkos ministerijos pranešime spaudai. Taigi maksimalus plastiko atsisakymas yra neišvengiamas. Todėl galime tai daryti jau dabar!

Matydami milžiniškus skaičius, galime pagalvoti, kad mūsų nesunaudoti keli plastikiniai maišeliai nieko nepakeis. Tačiau pažiūrėkime plačiau:

Įsivaizduokime, mugėje dalyvauja 100 prekybininkų. Beveik visi jie prekes pakuoja į plastikinius maišelius. Vieni sunaudoja keletą, kiti sunaudoja 100 ar net daugiau. Jeigu sudėtumėm visų 100 prekybininkų panaudotus maišelius į vieną krūvą? Gautumėm įspūdingą ir bauginantį skaičių, bei visai nemažą kalną plastiko. O jeigu mugėje yra 200 prekybininkų, kai kuriais atvejais ir arti 1000?

Taigi www.mugiucentras.lt 2020 metų tikslas – skatinti naudoti mažiau plastiko ir visiems kartu tapti labiau draugiškais gamtai.

Keli visiskai paprasti būdai ir įpročių keitimas gali labai ženkliai sumažinti išmetamo plastiko kiekį:

  • Leiskite pirkėjams pasirinkti, ar jie tikrai nori plastikinio maišelio ir paklauskime, gal jis jau turi daugkartinio naudojimo pakuotę?
  • Stenkitės pakuoti savo prekes į perdirbto popieriaus pakuotes. Tai nėra daug brangiau, tačiau ši medžiaga greitai suyra ir neteršia gamtos.
  • Pasiūlykite pirkėjams įsigyti daugkartinio naudojimo pakuotę. Juk prekių asortimente galime turėti ne tik sau įprastus gaminius, bet ir keletą dailių medžiaginių maišelių. Žmogus, įsigijęs daugkartinį maišelį, ne tik pirkdamas jūsų gaminį išvengs plastiko šiukšlių, bet ir naudosis juo kelerius metus.
  • Prekiaujantys vietoje gaminamu maistu – rinkitės ekologiškus, perdirbtus, greitai yrančius indus. Pasiulykite simbolines nuolaidas pirkėjams su savo tara – pavyzdžiui daugkartiniu puodeliu.
  • Padėkokime pirkėjui, atsisakiusiam plastikinės pakuotės. Nusišypsos ne tik pirkėjas, bet ir mūsų Planeta 😊

Tapkime atsakingu verslu, taikykime priemones tvaresniam vartojimui ir mūsų žemė mums padėkos!

You don't have permission to register