Rita Budginienė
Direktorė
El. paštas: rita@mugiucentras.lt
Tel. Nr.: +37064170933

 

Gintarė Škutaitė
Projektų vadovė
El. paštas: info@mugiucentras.lt
Tel. Nr.: +37063741952

 

Giedrė Žurkauskaitė
Projektų vadovė
El. paštas: giedre@mugiucentras.lt
Tel. Nr.: +37068461692

Naujienos

Pastaruoju metu pastebime daug diskusijų tema, kas yra mugė ir kokie prekybininkai turėtų dalyvauti. Nusprendėme pasidomėti ir mes.
Dauguma mūsų dalyvaujame „Tradicinėse mugėse“, kurių apibrėžimą matote iš VLKK puslapio iškirptoje informacijoje.


Pagal Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pateikiamą informaciją, žodis mugė reiškia „proginį prekiavimą“. Skirtingi terminų žodynai žodį mugė pritaiko pagal paskirtį, tai gali būti ir „periodinė produkcijos paroda, reklamuojanti naujoves didmeninei prekybai“. Kiti šaltiniai mugę apibūdina kaip „Ne ilgiau kaip 10 kalendorinių dienų trunkantis renginys, kuriame Lietuvos ir (ar) užsienio ūkio subjektai pristato, reklamuoja ir (ar) realizuoja savo gaminius, prekes, paslaugas“.
Taigi, pavadinimas „mugė“ neapibrėžia tik rankų darbo gaminių prekybos. Dalyviai, prekiaujantys masinės gamybos produktais, taip pat turi teisę dalyvauti mugėse.
Visai kita kalba yra apie jomarką. Pagal VLKK konsultacijų banko atsakymą, šis renginių pavadinimas yra „senoji svetimybė, įmanoma kaip motyvuota stilistinė priemonė – jei siekiama atkurti praeities realiją ar pan. Masinės gamybos prekių mugei pavadinti žodis jomarkas netiktų“. Taip ir nevadinkime, sagokime savo kalbą, nes „Senosios tarmėse vartotos svetimybės neteiktinos viešojoje kalboje, įmonių pavadinimuose, prekių ženkluose. Jos įmanomos meninio ar publicistinio stiliaus tekstuose kaip motyvuota stilistinė priemonė“.

Beje, kalbininkai žodį MUGĖ, kaip sinonimą keičia ir į PREKYMETIS. Ką manote? Žaisminga, įdomu ar nepriimtina?

You don't have permission to register